Różne rodzaje filtrów przeciwsłonecznych do włosów

woman in black top holding her hair looking up

Przed słońcem należy chronić nie tylko skórę twarzy czy ciało, ale również i włosy. Pomimo tego, że latem mało kto o nich myśli, to jednak wypadałoby to zrobić, by ten w sposób zatroszczyć się o swoją urodę. Ogólnie rzecz biorąc kosmetyki do włosów na słońce mogą zawierać dwa typu filtrów.

Zazwyczaj wypełniane są albo filtrami mineralnymi, albo filtrami naturalnymi. A które z nich są lepsze i jakimi właściwościami wykazują się w ogóle te dwa typy filtrów?

Filtry mineralne trafiają tak naprawdę do większości ochronnych produktów do włosów. Są proste w użyciu i łatwo się nimi manewruje oraz łączy z innymi substancjami, a to wszystko sprawia, że producenci je lubią i chętnie po nie sięgają. Najpopularniejszym filtrem mineralnym używanym w produktach do włosów jest dwutlenek tytanu, znany też pod nazwą Titanium Dioxide. Inny popularny filtr mineralny to tlenek cynku – Zinc Oxide. Obie te substancje mają naprawdę dobre właściwości, bo przede wszystkim sprawdzają się w swojej roli, gdyż naprawdę potrafią ochronić włosy przed promieniowaniem słonecznym. Ich zaletą jest to, że zapewniają długotrwałe zabezpieczenie. W przeciwieństwie do filtrów naturalnych nie mogą przy tym wszystkim uczulać. Filtry mineralne będą więc uniwersalnym i dobrym wyborem dla każdego.

SPF do włosów może być też jednak filtrem naturalnym. Nietrudno bowiem znaleźć wśród tych naturalnych substancji takie związki, które nie dość, że dadzą sobie radę z wypielęgnowaniem pasm czy skóry głowy, to jeszcze do tego zabezpieczą te partie ciała przez negatywnymi warunkami atmosferycznymi. Filtrów naturalnych jest znacznie więcej niżeli tych mineralnych. Zaliczamy do nich substancje takie jak: wyciąg z zielonej herbaty, masło shea, arnika górska, wyciąg z aloesu, wyciąg z bursztynu czy różnego rodzaju oleje (np. olej z orzechów laskowych). Takie filtry mogą wchodzić w skład kosmetyków pielęgnacyjnych. Dzięki nim zwykła odżywka zawiera dodatkowo SPF do włosów.

Dodaj komentarz