Najlepsze receptury na ziołowe płukanki do blond włosów

woman wearing pink knit jacket

Pomimo tego, że farbowałaś swoje włosy całkiem niedawno, one już praktycznie całkowicie utraciły nadany im kolor i zaczęły płowieć, ciemnieć albo wpadać w mało atrakcyjny odcień intensywnego żółtka? Zawsze możesz coś z tym zrobić. Ziołowe płukani do włosów pięknie wzmacniają kolor blond, a przy tym pielęgnują włosy, bo je delikatnie odżywiają i nawilżają. Możesz je kupić w sklepie albo zrobić sama. My proponujemy ci dzisiaj tę drugą opcję.

Klasyczną ziołową płukanką do włosów blond jest oczywiście ta przygotowana z rumianku. Nijak nie sprawdzi się ona na włosach brązowych czy czarnych, ale do tych jasnych będzie pasować doskonale. Rumianek stworzy na twoich pasmach fantastyczne refleksy. Sprawi, że będą one wyglądać tak, jak gdyby zostały delikatnie muśnięte przez promienie słońca. Efekt będzie jak najbardziej naturalny i z całą pewnością przypadnie ci do gustu. Jeżeli więc chcesz go osiągnąć, wykonaj sobie napar z rumianku, zaparzając trzy torebki tego ziółka w litrze wrzątku, a następnie poczekaj, aż roztwór wystygnie i przepłucz nim umyte świeże włosy. Zabieg możesz powtarzać raz na tydzień. Pamiętaj tylko, że rumiankowej płukanki nie należy spłukiwać, gdyż w takim wypadku w ogóle nie zadziałałaby ona na włosy.

Druga propozycja świetnego naturalnego kosmetyku to płukanka przygotowana z kwiatów lipy. Akurat tego rodzaju płukanki do włosów, wzbogacane kwiatem lipy, wykazują się głównie działaniem nawilżającym i wygładzającym, dlatego mogą stanowić stały element codziennej pielęgnacji. Do wykonania tej płukanki potrzebujesz suszonych kwiatów lipy. Trzy łyżki suszu zalej dwoma litrami gorącej wody i poczekaj, aż ziółka się zaparzą i uwolnią swój charakterystyczny aromat. Następnie zostaw je jeszcze do przestygnięcia, a później przelej je przez sitko, by pozbyć się kawałeczków rośliny. Takie płukanki do włosów blond z kwiatów lipy mogą być używane raz na dwa tygodnie.

Dodaj komentarz